Kartka dla chłopca z pojazdami

Scenka z pojazdami osadzona jest na kartce schodkowej (kurs w akademia.scrap.com.pl) z użyciem stempli firmy Kaisercraft. Bardzo staram się robić kartki dla dzieci z okazji ich urodzin a nie dla ich rodziców 😉 Ta jest dla kuzyna od moich chłopaków, Bruna. Całość jest malowana markerami Tombow. Łącznie z niebem, które wykonałam w taki sam sposób jak trawę i wodę, ale część kartki zamalowałam z góry i z dołu dwoma kolorami. Poniżej znajdziecie krótki kursik. Markery Tombow lubię za to, że pozwalają na małe niedbalstwo i dają akwarelowy efekt.

Chciałam Wam dzisiaj pokazać jak maluję trawę i wodę. Używam papieru Cansona o gramaturze 160 ponieważ wycinam fale i trawę dziurkaczami (zaleca się papiery o gramaturze do 200gram by nie zniszczyć mechanizmu).

tlo_tombow1Biorę trzy te same kolory, ale o różnej tonacji, zazwyczaj dwa jasne i jeden ciemny. Niedbale maluję kreski każdym kolorem.  tlo_tombow2 tlo_tombow3Myślę, że kolejność kolorów nie ma znaczenia. Ja wolę jednak zacząć od jaśniejszych by nie nałożyć za dużo ciemnego odcienia, który przytłumił by te jaśniejsze.  tlo_tombow4 Im większe mam tlo tym większy biorę pędzel. Powierzchnię można dosłownie utopić w wodzie, więc im większy pędzel tym więcej wody a co za tym idzie ekspresowe rozmywanie.  A mnie się zawsze bardzo spieszy 🙂 tlo_tombow5Tak wygląda utopiona w wodzie trawa.

To samo powtarzamy z markerami niebieskimi, nakładając po kolei 3 kolory zaczynając od jaśniejszych odcieni.

tlo_tombow6

Nie przykładam wielkiej wagi do tego jak maluję 😉

tlo_tombow7 tlo_tombow8

Następnie rozmyłam fale tak jak zielone odcienie i oby dwie odłożyłam do wyschnięcia. Mokre nie wyglądają ciekawie. Czas schnięcia jak dość krótki, myślę, że nawet utopione solidnie powierzchnie wysychają w około pół godziny (coś jak farbki akwarelowe).

tlo_tombow9

Tak wyglądają z bliska po wyschnięciu. A przykład użycia możecie zobaczyć na kartce.

tlo_tombow10Technikę bardzo lubię ponieważ dobre papiery do scrapbookingu, które niosą wodę (niektóre są jak bibuła i wciągają cały kolor) mogę sobie przebarwić albo podkolorować w dowolny kolor.

To samo można zrobić z użyciem markerów Distress, które również są markerami wodnymi. Mają one jednak dużo mniejszą paletę kolorów a ich odcienie są moim zdaniem bardzo vintage i nie nadają się do eksplodujących kolorem prac.

1 thought on “Kartka dla chłopca z pojazdami

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s